VİTRİN

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BAŞVURUSU İLE İLGİLİ UZATMA İŞLEMİ HAKKINDA.

Köşe Yazıları

ALİ HAN KIRLI

DİKKAT İZAHA DAVET EDİLEBİLİRSİNİZ!

BARIŞ ERDOĞAN

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM SEVGİLİ BODRUM’ LULAR

OSMAN CAVİT İYİGÜN

YAŞAMAK GÜZEL ŞEY BE KARDEŞİM VE SEVGİ TOHUMU

Basında Bugün Vergi Boyutu

İş İlanları

 

Sayın Üyemiz;

 

İşkur tarafından kısa çalışma ödeneği başvurusu ile ilgili uzatma işlemi hakkında aşağıdaki açıklama yapılmıştır. Bilgi edinmenizi önemle rica ederiz.

 

23.12.2020 tarih ve 3317 sayılı Cumhurbaşkanı Kararında '25/08/1999 tarihli ve 4447 sayılı işsizlik sigortası kanununun geçici  23 üncü maddesinde belirtilen esaslar çerçevesinde yeni koronavirüs (Covid-19) nedeniyle dışsal etkilerden  kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle  31/12/2020 tarihinde kadar       (bu tarih dahil) kısa çalışma başvurusunda bulunmuş olan işyerleri için kısa  çalışma ödeneğinin süresi, anılan kanunun ek  2 inci maddesi kapsamındaki uzatma süresiyle sınırlı kalmaksızın 29/06/2020 tarihli ve 2706 sayılı Cumhurbaşkanı kararında belirtilen esaslar çerçevesinde ve 26/10/2020 tarihi ve 3134 sayılı cumhurbaşkanı kararı ile uzatılan iki aylık süreden sonra başlamak üzere 28/02/2021 tarihine kadar iki ay uzatılmıştır.' Hükmüne yer verilmiştir. Yapılan değerlendirmede talep edilen / uygun görülen kısa çalışma süresinin 3 ay olup olmadığına bakılmaksızın uzatma işleminin yapılması gerektiği değerlendirilmiştir. Daha önce uzatma işlemi yapılamayacağı yönünde bildirim yapılan işyerlerinin bu kapsamda bilgilendirilmesi gerekmektedir.

     

Bu durumda olan tüm firmalarınızla ilgili durum söz konusu ise kisacalisma.milas@iskur.gov.tr adresimize mail atarak uzatma talebinde bulunabilirsiniz.

 

Sağlıklı günler dileriz.

 

Yönetim Kurulu